Jump to content

Oristà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Oristà
Stema zyrtare e Oristà

Oristà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oristà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale