Oropesa del Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oropesa del Mar
Komunë
noform
Oropesa panorama
Stema_figuraBandera d'Orpesa.svg
Vendndodhja
Oropesa del Mar is located in Spanjë
Oropesa del Mar
Oropesa del Mar

Koordinatat: 40°5′32″V 0°8′2″L / 40.09222°V 0.13389°L / 40.09222; 0.13389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Alta
Kryetari i Bashkisë Rafael H. Albert Roca (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.4 km2
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Oropesino, oropesina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12594
Koordinatat 40° 5′ 32″ Veri

0° 8′ 2″ Lindje

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Oropesa del Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Oropesa del Marpërfshinë një sipërfaqe prej 26.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]