Oshiloskopi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
CRT oscilloscope.png

Paisje elektrotekike që shërben për shëndrimin e impulseve elktronike në fotosignale.

Përdoret në elektroteknikë për paraqitjen vizuale të matjeve të ndryshe elektroteknike. Në mjekësi përdoret po ashtu për matjen e aktiviteteve të organeve të ndryshme.

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhjet me internetin[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Oscilloscope – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Udhëzues, anglisht.