Osman Jonuzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Osman Jonuzi (Gjirokastër, 1879 - Tiranë, 27 janar 1966) ka qenë kirurgu dhe gjinekologu i parë modern shqiptar, si dhe themeluesi i spitalit të Tiranës.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]