Outes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Outes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Outes is located in Spanjë
Outes
Outes

Koordinatat: 42°51′V 8°54′P / 42.850°V 8.900°P / 42.850; -8.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku
Kryetari i Bashkisë Carlos López Crespo
Partia PPdeG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 99.7 km2
Popullsia 7192 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit outiense
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.outes.es


Outes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës A Coruña, në Galicia. Outes ka 7192 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 99.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]