Përdoruesi:Mario Muho (Big Boss Beatz)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mario Muho (Big Boss Beatz)
Producent
Informacione
Emri Mario Muho
Pseudonimi Big Boss Beatz
Ditëlindja (1991-05-13) 13 Maj, 1991 (30 vjeç)

Shqipëri, Tiranë

Zhanri Hip-Hop/Trap, Reggaeton
Profesioni Producent
Vite aktiv 2005-prezent
Webfaqja
www.mariomuho.com

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mario Muho lindi me 13 Maj të vitit 1991 në qytetin e Tiranës. Mario Muho i njohur si Big Boss Beatz është Producent i rrymës Hip Hop, Trap, Reggaeton etj. Ai e nisi karrierën në vitin 2005, kur ishte 14 vjeç. Big Boss Beatz është gjithashtu krijues i grupit muzikor “Shaolin Gang”. Big Boss Beatz u angazhua me muzikën që në fëmijërinë e hershme duke bashkpunuar me emra të mëdhenjë të muzikës Shqipëtare dhe Kosovare si emrat : Shaolin Gang (Blunt & Real) , Jonida Maliqi, Samanta Karavella, Stresi, etj.

Karriera muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karriera nisi në moshën 14 vjeçare si Producent/Editues duke punuar me emra shumë të njohur në të gjitha trojet Shqipëtare dhe jo vetëm. Pas shumë vitesh bashkpunim me shumë studio/artista të ndryshem Big Boss Beatz bëhet Producent/BashkAutor me dyshen e njohur Blunt & Real ku dhe me të cilët në vitin 2018 krijojnë sëbashku grupin e njohur "SHAOLIN GANG"


Produksione[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Blunt & Real - Presion
  • Blunt & Real - Vera
  • Blunt & Real - Rruges
  • Blunt & Real - My Lova
  • Blunt & Real - albumi "Blunt For President" (Producent)
  • Blunt & Real - albumi "Vera" (Producent)
  • Shaolin Gang - albumi "TULULU I" (Producent & Editor)
  • Shaolin Gang - albumi "TULULU II" (Producent & Editor)
  • etj..

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"https://www.instagram.com/bigbossbeatz"

Marrë nga "<a dir="ltr" href="https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Mario Muho (Big Boss Beatz)&amp;oldid=2138702">https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Mario Muho (Big Boss Beatz)&oldid=2138702</a>"