Përtej detit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përtje detit është një dramë e prodhuar në vitin 2014. Në qendër të filmit është një ish fotograf lufte i cili ka pësuar traumë nga imazhet që ka parë gjatë periudhës që fotografonte, vendos të jetojë i izoluar në pyjet në jug të Italisë. Pas disa kohësh vendos që të rikthehet në Ballkan dhe në Shqipëri takon një vajzë Shqiptare i cila do të arratiset në Itali. [1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Pierre Maillard, Spartak Pecani
  • Skenografia: Pierre Maillard
  • Muzika: Fatos Qerimi
  • Fotografia: Aldo Mugnier
  • Montazhi: Jean Reusser
  • Kostumografia: Gerta Oparaku
  • Në role:

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]