Përzhdeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përzhdeva
Fshat
Vendndodhja
Përzhdeva is located in Maqedonia e Veriut
Përzhdeva
Përzhdeva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Demir Kapi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1442
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 25′ 12″ Veri

22° 09′ 58″ Lindje

Popullsia 235 banorë (2002)