Padrón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Padrón
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Padrón is located in Spanjë
Padrón
Padrón

Koordinatat: 42°44′17″V 8°39′37″P / 42.73806°V 8.66028°P / 42.73806; -8.66028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku O Sar
Kryetari i Bashkisë Camilo Forján Seoane
Partia PSdeG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.37 km2
Popullsia 8968INE banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Padroneses or Irienses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1591
Koordinatat 42° 44′ 17″ Veri

8° 39′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.padron.gal


Padrón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Sar, të provincës A Coruña, në Galicia. Padrón ka 8968INE banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]