Paiporta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paiporta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Paiporta is located in Spanjë
Paiporta
Paiporta

Koordinatat: 39°25′40″V 0°25′6″P / 39.42778°V 0.41833°P / 39.42778; -0.41833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Vicente Ibor Asensi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.9 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 23245 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1676
Vendasit Paiportí, paiportina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46200
Koordinatat 39° 25′ 40″ Veri

0° 25′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytopaiporta.es


Paiporta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Paiporta ka 23245 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]