Pajares de Adaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pajares de Adaja
Qytet
Flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Ávila
Qarku Pajares de Adaja
Kryetari i Bashkisë Jesús Caro Adanero (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Pajares de Adaja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pajares de Adaja, të provincës Ávila, në Castile dhe León. Pajares de Adaja ka 183 banorë (2004), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]