Pakica kombëtare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Pakica kombtare)

Pakica kombëtare ose minoriteti është një grup i popullësisë së një shteti që dallohet nga shumica e popullsisë nga gjuha, zakonet, kultura dhe origjina.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]