Palafolls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palafolls
Komunë
noform
Parish church of Santa Maria
Stema_figuraFlag of Palafolls.svg
Vendndodhja
Palafolls is located in Spanjë
Palafolls
Palafolls

Koordinatat: 41°40′9″V 2°45′2″L / 41.66917°V 2.75056°L / 41.66917; 2.75056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Valentí Agustí i Bassa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.47 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 8773 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palafollencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8389
Koordinatat 41° 40′ 9″ Veri

2° 45′ 2″ Lindje

Faqja Zyrtare www.palafolls.cat


Palafolls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Palafolls ka 8773 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]