Palanques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palanques
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Palanques is located in Spanjë
Palanques
Palanques

Koordinatat: 40°43′3″V 0°10′45″P / 40.71750°V 0.17917°P / 40.71750; -0.17917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Ports
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.3 km2
Lartësia 670 m (m.n.d.)
Popullsia 33 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palanqui, palanquina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12311
Koordinatat 40° 43′ 3″ Veri

0° 10′ 45″ Perëndim


Palanques është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ports, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Palanques ka 33 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]