Paleu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paleu
Komunë
Vendndodhja
Paleu is located in Rumania
Paleu
Paleu

Koordinatat: 47°7′V 21°58′L / 47.117°V 21.967°L / 47.117; 21.967

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.86 [1] km2
Popullsia 1656 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417166
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Paleu, Săldăbagiu de Munte, Uileacu de Munte
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Paleu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1656 banorësh dhe sipërfaqe 47.86 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Paleu, Săldăbagiu de Munte, Uileacu de Munte.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)