Palma, Majorca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palma
Komunë
noform
Pamje e qytetit Palma
Flamuri_figura
Vendndodhja
Palma is located in Spanjë
Palma
Palma

Koordinatat: 39°34′V 2°39′L / 39.567°V 2.650°L / 39.567; 2.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku
Kryetari i Bashkisë Mateu Isern (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 208.63 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 401270 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 123 BC
Vendasit palmesà, -ana (ca)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 070XX
Prefiksi 971
Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Palma është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun e provincës së Ishujve Balearik, në Ishujt Balearik. Palma ka 401270 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 208.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]