Palma de Gandia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palma de Gandia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Palma de Gandia is located in Spanjë
Palma de Gandia
Palma de Gandia

Koordinatat: 38°55′30″V 0°13′21″P / 38.92500°V 0.22250°P / 38.92500; -0.22250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Pepa Bosca
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 1845 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palmer, palmera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46724
Koordinatat 38° 55′ 30″ Veri

0° 13′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.palmadegandia.org


Palma de Gandia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Palma de Gandia ka 1845 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]