Palmera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palmera
Komunë
Vendndodhja
Palmera is located in Spanjë
Palmera
Palmera

Koordinatat: 38°56′30″V 0°9′6″P / 38.94167°V 0.15167°P / 38.94167; -0.15167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Álvaro Catalá Muñoz
Partia BLOC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 813 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palmerí, palmerina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46714
Koordinatat 38° 56′ 30″ Veri

0° 9′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Palmera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Palmera ka 813 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]