Panairi i Qindvjeçarit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Panairi ndërkombëtar i qindvjeçarit në Tennessee, ishte një panair botëror mbajtur ndërmjet 1 majit dhe 31 tetorit të vitit 1897Nashville, Tennessee. Ai festonte njëqind vjetorin e hyrjes së shtetit të Tennessee ne Shtetet e Bashkuara të Amrikës1796 edhe pse teknikisht ishte një vit me vonesë.

Pavjonet e Nashville dhe Memphis të fotografuara natën mbi lumin ëataga, me ndërtesën e biznesit në sfond
Hartë e Panairit

Lidhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]