Paracuellos de Jarama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paracuellos de Jarama
Komunë
noform
View of Madrid from Paracuellos.
Vendndodhja
Paracuellos de Jarama is located in Spanjë
Paracuellos de Jarama
Paracuellos de Jarama

Koordinatat: 40°30′17″V 3°31′48″P / 40.50472°V 3.53000°P / 40.50472; -3.53000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid metropolitan area
Qarku
Kryetari i Bashkisë Pedro Antonio Mesa Moreno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.92 km2
Lartësia 656 m (m.n.d.)
Popullsia 14329 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28860
Koordinatat 40° 30′ 17″ Veri

3° 31′ 48″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-paracuellos.org


Paracuellos de Jarama është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Paracuellos de Jarama ka 14329 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]