Pardos, Guadalajara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pardos
Komunë
Vendndodhja
Pardos is located in Spanjë
Pardos
Pardos

Koordinatat: 40°56′56″V 1°55′27″P / 40.94889°V 1.92417°P / 40.94889; -1.92417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Señorío de Molina-Alto Tajo
Kryetari i Bashkisë Alfonso Martínez Ibáñez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23,15 km2
Popullsia 50 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19490
Koordinatat 40° 56′ 56″ Veri

1° 55′ 27″ Perëndim

Pardos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Señorío de Molina-Alto Tajo, të provincës Guadalajara, në Castile-La Mancha. Pardos ka 50 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23,15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]