Paredes de Sigüenza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Paredes de Sigüenza
Komunë
Vendndodhja
Paredes de Sigüenza is located in Spanjë
Paredes de Sigüenza
Paredes de Sigüenza

Koordinatat: 41°14′36″V 2°44′1″P / 41.24333°V 2.73361°P / 41.24333; -2.73361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Sierra norte de Guadalajara
Kryetari i Bashkisë Ricardo Vázquez Puerta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32,95 km2
Popullsia 28 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19277
Koordinatat 41° 14′ 36″ Veri

2° 44′ 1″ Perëndim


Paredes de Sigüenza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra norte de Guadalajara, të provincës Guadalajara, në Castile-La Mancha. Paredes de Sigüenza ka 28 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32,95 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]