Jump to content

Paris School of Business

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Paris School of Business" (dikur ESG Management School)[1] është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris dhe Rennes. Ajo u krijua në vitin 1974.

"PSB" ka gjithashtu një program PhD (doktoraturë) si dhe një numër programesh Master në fusha të caktuara të menaxhimit si marketing, financë apo sipërmarrje.

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA[2], IACBE[3] dhe CGE[4]. Shkolla numëron mbi 12500 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Franck Louvrier (kreu ekzekutiv i Publicis Events-it)[5] dhe Vianney (Këngëtar)[6].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^  FrancaPourquoi l’ESG Management School disparaît Arkivuar 21 janar 2016 tek Wayback Machine
  2. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.PSB- Paris School of Business Arkivuar 21 janar 2016 tek Wayback Machine
  3. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Accreditation Status of IACBE Members Arkivuar 2 shkurt 2016 tek Wayback Machine
  4. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.PSB Paris School of Business Arkivuar 21 janar 2016 tek Wayback Machine
  5. ^  FrancaFranck Louvrier Arkivuar 22 korrik 2015 tek Wayback Machine
  6. ^  FrancaVianney

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]