Parla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parla
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Parla is located in Spanjë
Parla
Parla

Koordinatat: 40°14′14″V 3°46′27″P / 40.23722°V 3.77417°P / 40.23722; -3.77417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Madrid metropolitan area
Kryetari i Bashkisë José María Fraile
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.43 km2
Lartësia 648.5 m (m.n.d.)
Popullsia 164,182 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi around 1255
Vendasit Parleños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28980–28984
Koordinatat 40° 14′ 14″ Veri

3° 46′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.parla.es


Parla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid, të provincës Madrid, në Madrid. Parla ka 164,182 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]