Partia Demokracia Sociale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Partia Demokracia Sociale është parti politike në Shqipëri që u krijua në vitin 2003. Një pjesë e anëtarësisë së saj u shkëput nga Partia Social Demokratike, i përket spektrit politik të qendrës së majtë. Kryetar i saj është Paskal Milo.

Elementet dalluese[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Elemente dalluese të kësaj partie nga partit tjera politike apo nga forma tjera të organizimit nuk janë të përkufizuara me statut. Si do që të jetë, në dy statuet e paraqitura në internet (njëra si fjalë hyrse[1] dhe tjetra si list parimesh [2]) bie në sy shkurtesa PDS si dhe në ballore të amzës gjendet një simbol i cili duket të jetë i partisë.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "www.pds.al/?fq=mesi&m=news&lid=5". Arkivuar nga origjinali më 23 maj 2009. Marrë më 3 korrik 2009. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "www.pds.al/?fq=mesi&gj=gj1&kid=4". Arkivuar nga origjinali më 24 maj 2009. Marrë më 3 korrik 2009. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]