Partia Demokracia Sociale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Partia Demokracia Sociale është parti politike në Shqipëri që u krijua në vitin 2003. Një pjesë e anëtarësisë së saj u shkëput nga Partia Social Demokratike, i përket spektrit politik të qendrës së majtë. Kryetar i saj është Paskal Milo.

Elementet dalluese[redakto | redakto tekstin burimor]

Elemente dalluese të kësaj partie nga partit tjera politike apo nga forma tjera të organizimit nuk janë të përkufizuara me statut. Si do që të jetë, në dy statuet e paraqitura në internet (njëra si fjalë hyrse[1] dhe tjetra si list parimesh [2]) bie në sy shkurtesa PDS si dhe në ballore të amzës gjendet një simbol i cili duket të jetë i partisë.

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ www.pds.al/?fq=mesi&m=news&lid=5
  2. ^ www.pds.al/?fq=mesi&gj=gj1&kid=4

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]