Partia Republikane e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Partia Republikane Shqiptare është parti politike në Shqipëri që u krijua në vitin 1991 dhe i përket spektrit të djathtë politik. Kryetar i saj është Fatmir Mediu.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]