Pas De La Casa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pas De La Casa
—  fshat  —
Pas De La Casa is located in Andorra
Pas De La Casa
Pas De La Casa
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Encamp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°33′V 1°44′L / 42.55°V 1.73°L / 42.55; 1.73 (Pas De La Casa)Koordinatat: 42°33′V 1°44′L / 42.55°V 1.73°L / 42.55; 1.73 (Pas De La Casa)
Popullsia 2 996 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Pas De La Casa është një vendbanim në komunën EncampAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 2 996 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)