Pasion Mura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pasion Mura lindi më 6 dhjetor të vitit 1989Vlorë, Shqipëri, është aktor shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 1995 aktroi Gishton, protagonisitn, te Gishtëzo dhe në 1996 aktroi Dritanin në Bojlero. Në 1999-ën Pasioni losi në Don Matteo. Në vitin 2004 aktroi Adrianin te La Squadra.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.