Pasta akulli me krem e çokollatë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përgatitja. Përgatisim kremin e pastiçerisë me qumështin, vezët, miellin dhe sheqerin. Hidheni gjysmën e tij në një enë. Kremi të mbetur shtojini 2-3 lugë qumësht, rivendoseni në zjarr për disa minuta. Hidheni në një enë të dytë. Vendosini të dy kremrat në frigorifer. Rrihni kremin e qumështit me një lugë vanilje ndajeni përgjysëm, bashkojani kremrave. Visheni një formë nga brenda me një letër trasparente hidhni në fillim një krem, pastaj tjetrin. Vendoseni në frigorifer për 12 orë.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]