Paterna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paterna
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Paterna.svg
Vendndodhja
Paterna is located in Spanjë
Paterna
Paterna

Koordinatat: 39°30′10″V 0°26′26″P / 39.50278°V 0.44056°P / 39.50278; -0.44056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Lorenzo Agustí Pons
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 64023 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Paternero (m) Paternera (f)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46980
Koordinatat 39° 30′ 10″ Veri

0° 26′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.paterna.es


Paterna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Paterna ka 64023 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]