Paul George

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Paul George
Kombësia: Amerikanë
Gjatësia: 206 cm
Pesha: 100 kg
Pozita: Forward
Numri: 24
Ekipi: Indiana Pacers

Paul George lindi më 2 maj 1990PalmdaleKaliforni. Ai është basketbollistë amerikanë dhe luan në ekipin e Indiana Pacers që nga viti 2010. George është djali i Paul George Sr. dhe Paulette George.