Peñamellera Baja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Peñamellera Baja
Komunë
Stema_figuraFlag of penamellerabaja.png
Vendndodhja
Peñamellera Baja is located in Spanjë
Peñamellera Baja
Peñamellera Baja

Koordinatat: 43°18′36″V 4°35′24″P / 43.31000°V 4.59000°P / 43.31000; -4.59000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë José Manuel Fernández Díaz
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.85 km2
Popullsia 1442 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 36″ Veri

4° 35′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.netcom.es/ayto_pbaja/


Peñamellera Baja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Peñamellera Baja ka 1442 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.85 km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]