Peñarrubia, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Peñarrubia
Komunë
Vendndodhja
Peñarrubia is located in Spanjë
Peñarrubia
Peñarrubia

Koordinatat: 43°15′21″V 4°34′43″P / 43.25583°V 4.57861°P / 43.25583; -4.57861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja-Nansa
Kryetari i Bashkisë Secundino Caso Roiz
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.61 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 367 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Peñarru(s)co (Spanish)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal See list of postal codes in Spain
Prefiksi 34
Koordinatat 43° 15′ 21″ Veri

4° 34′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-penarrubia.org


Peñarrubia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja-Nansa, të provincës Cantabria, në Cantabria. Peñarrubia ka 367 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]