Pedralba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pedralba
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Pedralba is located in Spanjë
Pedralba
Pedralba

Koordinatat: 39°36′20″V 0°43′34″P / 39.60556°V 0.72611°P / 39.60556; -0.72611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Roberto Serigó Andrés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.9 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 2793 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pedralbino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46164
Koordinatat 39° 36′ 20″ Veri

0° 43′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Pedralba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Pedralba ka 2793 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 58.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]