Pedro Martínez, Granada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pedro Martínez
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Pedro Martínez is located in Spanjë
Pedro Martínez
Pedro Martínez

Koordinatat: 37°30′V 3°13′P / 37.500°V 3.217°P / 37.500; -3.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Los Montes
Kryetari i Bashkisë Blas Julián Lozano Cazorla (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1035 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Pedromartinero, -ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18530
Prefiksi (34)958
Faqja Zyrtare www.pedromartinez.es


Pedro Martínez është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Montes, të provincës Granada, në Andalusia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]