Penagos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Penagos
Komunë
Vendndodhja
Penagos is located in Spanjë
Penagos
Penagos

Koordinatat: 43°21′46″V 3°25′29″P / 43.36278°V 3.42472°P / 43.36278; -3.42472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Santander
Kryetari i Bashkisë José Carlos Lavín Cuesta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.67 km2
Lartësia 134 m (m.n.d.)
Popullsia 2020 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 21′ 46″ Veri

3° 25′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytopenagos.es


Penagos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander, të provincës Cantabria, në Cantabria. Penagos ka 2020 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]