Pesaguero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pesaguero
Komunë
Vendndodhja
Pesaguero is located in Spanjë
Pesaguero
Pesaguero

Koordinatat: 43°4′39″V 4°32′22″P / 43.07750°V 4.53944°P / 43.07750; -4.53944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Vicente Vélez Caloca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70 km2
Lartësia 614 m (m.n.d.)
Popullsia 324 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 4′ 39″ Veri

4° 32′ 22″ Perëndim


Pesaguero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Pesaguero ka 324 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 70 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]