Pesoz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pesoz
Spanjisht : Pezós (Eonavian)
Komunë
noform
Palacio de Ron
Stema_figura
Vendndodhja
Pesoz is located in Spanjë
Pesoz
Pesoz

Koordinatat: 43°15′V 6°52′P / 43.250°V 6.867°P / 43.250; -6.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë José Valledor Pereda
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.97 km2
Popullsia 183 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit pesocenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33735


Pesoz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Pesoz ka 183 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pesoz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale