Pesquera, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pesquera
Komunë
Vendndodhja
Pesquera is located in Spanjë
Pesquera
Pesquera

Koordinatat: 43°9′15″V 4°2′27″P / 43.15417°V 4.04083°P / 43.15417; -4.04083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Domingo Fernández González
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.93 km2
Lartësia 621 m (m.n.d.)
Popullsia 71 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 9′ 15″ Veri

4° 2′ 27″ Perëndim


Pesquera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Pesquera ka 71 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]