Petar Petkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Petkoviqi

Petar Petkoviqi (Serbisht: Петар Петковић / Petar Petković; lindi më 12 korrik 1980 në Zajeçar) është një politikan serb i cili aktualisht është drejtor i Zyrës për Kosovë dhe Metohi që nga 8 tetori 2020.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]