Peter Krause

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Peter Krause
U lind në12 Gusht 1965
Alexandria, Minnesota, ShBA
KombësiaAmerikan

Peter William Krause (lindur më 12 gusht 1965) është një aktor amerikan. Ai ka luajtur role kryesore në seriale të shumta televizive, duke portretizuar Nate Fisher në Six Feet Under (2001–2005), Adam Braverman në Parenthood (2010–2015), dhe Bobby Nash në 9-1-1 (2018–tani).