Petilla de Aragón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Petilla de Aragón
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Petilla de Aragón is located in Spanjë
Petilla de Aragón
Petilla de Aragón

Koordinatat: 42°27′41″V 1°5′34″P / 42.46139°V 1.09278°P / 42.46139; -1.09278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Qarku Sangüesa
Kryetari i Bashkisë Jorge Sedano (2007)
Partia Paulino Rived Murillo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28 km2
Lartësia 843 m (m.n.d.)
Popullsia 25 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Petillés
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50686
Koordinatat 42° 27′ 41″ Veri

1° 5′ 34″ Perëndim


Petilla de Aragón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Sangüesa, të provincës Navarre, në Navarre. Petilla de Aragón ka 25 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]