Petrés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petrés
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Petrés is located in Spanjë
Petrés
Petrés

Koordinatat: 39°41′2″V 0°18′35″P / 39.68389°V 0.30972°P / 39.68389; -0.30972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Antonio Hernández Villalba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.9 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 971 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Petresà, petresana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46501
Koordinatat 39° 41′ 2″ Veri

0° 18′ 35″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Petrés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Petrés ka 971 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]