Petra, Majorca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Petra
Komunë dhe qytezë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Petra is located in Spanjë
Petra
Petra

Koordinatat: 39°36′49.28″V 3°6′46.78″L / 39.6136889°V 3.1129944°L / 39.6136889; 3.1129944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku majorca
Kryetari i Bashkisë Caterina Mas Bennàssar (2011)
Partia PSM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.13 km2
Lartësia 111 m (m.n.d.)
Popullsia 2806 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Petrer, Petrera (Catalan)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7520
Koordinatat 39° 36′ 49.28″ Veri

3° 6′ 46.78″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajpetra.net


Petra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Petra ka 2806 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 70.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]