Phu Quoc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Phu Quoc
Phu Quoc
Phu Quoc

Phu Quoc është pjese e një grumbulli ku përfshihen 16 ishuj. Ata janë te njohur si burgu tepër i vrazhdët, ne te cilin u mbyllen ne vite 100 000 njerëz, qe kundërshtonin kolonializmin francez. Me vone edhe nga qeveria e Saigonit.

 Commons: Phu Quoc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale