Piélagos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Piélagos
Komunë
Vendndodhja
Piélagos is located in Spanjë
Piélagos
Piélagos

Koordinatat: 43°21′28″V 3°57′29″P / 43.35778°V 3.95806°P / 43.35778; -3.95806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Santander
Kryetari i Bashkisë Enrique Torre Bolado
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.33 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 23999 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 21′ 28″ Veri

3° 57′ 29″ Perëndim


Piélagos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander, të provincës Cantabria, në Cantabria. Piélagos ka 23999 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]