Picanya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Picanya
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Picanya is located in Spanjë
Picanya
Picanya

Koordinatat: 39°26′10″V 0°26′6″P / 39.43611°V 0.43500°P / 39.43611; -0.43500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Josep Almenar i Navarro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 10861 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Picañero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46210
Koordinatat 39° 26′ 10″ Veri

0° 26′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajuntament.picanya.org


Picanya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Picanya ka 10861 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]