Picassent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Picassent
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Picassent is located in Spanjë
Picassent
Picassent

Koordinatat: 39°21′40″V 0°27′36″P / 39.36111°V 0.46000°P / 39.36111; -0.46000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë María Concepción García Ferrer (2003)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85.78 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 19385 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Picassentí, picassentina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46220
Koordinatat 39° 21′ 40″ Veri

0° 27′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.picassent.es


Picassent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Picassent ka 19385 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 85.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]