Piera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Piera
Komunë
noform
City hall
Stema_figura
Vendndodhja
Piera is located in Spanjë
Piera
Piera

Koordinatat: 41°31′20″V 1°44′58″L / 41.52222°V 1.74944°L / 41.52222; 1.74944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Jaume Guixà i Soteras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.11 km2
Lartësia 324 m (m.n.d.)
Popullsia 13652 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pierenc, pierenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 31′ 20″ Veri

1° 44′ 58″ Lindje


Piera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Piera ka 13652 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Piera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale